Deva Ağrı Kremi Ürün Görseli

Bel ağrısı neden olur ?

Bel ağrısı neden olur ?Bel ağrısı neden olur ?

Bel ağrısı her yönü ile yaşam kalitenizi kısıtlayan can sıkıcı ve oldukça yaygın bir şekil de yaşanan rahatsızlıktır. Bel ağrısı sorunu yaşayanlar genellikle fıtık dan şüphelenirler ancak bel ağrımasının bir çok nedeni bulunmaktadır. Ağrı şiddeti her insan da farklı olacağı için , ağrı şiddetin den sorunun neden kaynaklandığını bulmak mümkün değildir.

Bel ağrılarının genel de yaşanma nedeni kas ağrılarıdır. Normal de alışık olmadığınız bir aktivite sonucun da bel bölgeniz de ki kaslar da gerilme yaşanabilir. Bel ağrılarınızın başka bir sebebi de zayıf olan karın kaslarınız olabilir. Karın kasları zayıf olduğun da onların yerine bel kasları harekete geçmektedir. Bu sefer de bele ekstra yük bindiği için bel ağrısı yaşayabilirsiniz.

Doğru duruş şekilleri ve düzenli olarak egzersiz yaparak çok daha sağlam bir bele sahip olabilirsiniz. Bu şekil de beliniz kolay kolay incinmeyecektir. Stres de farklı sebepler den dolayı beliniz de ağrılara neden olabilmektedir. Bel konusun da her hangi bir sorun yaşadığınız da mutlaka yardım almanız gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )