Deva Ağrı Kremi Ürün Görseli

Masaj Neden Önemlidir?

1) Oturuşunuzu düzeltir.

Toronto’daki Paleolife Masaj Terapisinde kinezyolog ve sahibi olan kayıtlı masaj terapisti Aaron Tanason, “Çoğu birey postürel stresle uğraşıyor” diyor. “Çoğu zaman o stresin omuzlarında ve boyunlarında ortaya çıkma eğiliminde olmaması .”

Masaüstü çalışanları dikkatli ol. Postür stresinin daha ileri formları “bel ağrısı ya da bel ağrısı ve gluteallerde uzun süreli oturmalara bağlı olarak ortaya çıkıyor”.

Neyse ki, masaj, oturmadan kaynaklanan dengesizliği ortadan kaldırır; bu, düzenli bir masaj planladığınız sürece masanızın işinde kalmanızı sağlar.

2) Kas ağrısını hafifletir.

Üzücü kaslar var mı? Masaj terapisi yardımcı olabilir. “Masaj dolaşımı arttırır ve geliştirir. Tıpkı bir masanın üzerine vurduğunuzda dirseğini ovmak gibi, acıyı hafifletmeye yardımcı olur “diyor Tanason.

Annals of Internal Medicine’de yayınlanan 2011 yılı araştırması , masaj tedavisinin kronik bel ağrısı için diğer tedavi yöntemleri kadar etkili olduğunu bulmuştur .

3) Endişe ve depresyonu hafifletir.

“İnsana dokunmak, güvenli, samimi ve profesyonel bir bağlamda, son derece terapötik ve rahatlatıcı olabilir” diyor Tanason.

Göğüs kanseri teşhisi konan, haftada üç kez masaj tedavisi gören kadınlar, Uluslararası Nörobilim Dergisi’nde yayınlanan bir 2005 araştırmasına göre daha az depresif ve daha az öfkeli olduğunu bildirdiler .

American Academy of Child and Adolescent Psychiatry Dergisinde yayınlanan bir araştırmada , depresif ve endişeli olan hastaların daha rahat ve mutlu oldukları ve masaj sonrası stres düzeylerini azalttığı tespit edildi .

4) Uyku geliştirir

Masaj yaparak rahat bir dinlenme imkânı olmayan dinlendirici bir uykuyu teşvik etmekle kalmazsınız.

Paleolife Masaj Terapisinde kayıtlı masaj terapisti ve kinezyolog Lisa Marie de Miranda “Masaj, kemo veya radyoterapi gören kişilerde gevşeme ve uykuyu teşvik eder” diyor.

Ayrıca, masajlar, bebeklerin daha fazla uykularına, daha az ağlamasına ve daha az stresli olmalarına yardımcı oluyorlar , çünkü Warwick Üniversitesi’nden yapılan bir araştırmaya göre.

“En RMT’ler bebek masajı yapabilir” diyor Miranda. Ve ebeveynler kendileri yapmak istiyorsa, doğal olarak gelir. “Gerçekten özel bir teknik yok. Anne-babalar normalde bebeğini rahatlatmak için ne yaparsa yapın, etkili olur “dedi.

5) Bağışıklığı artırır

Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp Dergisinde yayınlanan bir 2010 çalışmasında , masajın hastaların beyaz kan hücresi sayısını artırdığı (vücudun hastalığa karşı korunmasında büyük bir rolü olduğu) bulundu. Buna ek olarak, aynı zamanda “HIV’li bireyler için bağışıklık işlevini geliştirir,” diyor Miranda.

6) Baş ağrılarını hafifletir

Bir dahaki sefere baş ağrısı vurursa, son dakika masajı yapmayı deneyin. “Masaj gerginlik baş ağrısı sıklığını ve şiddetini azaltır,” diyor Miranda.

İspanya’daki Granada Üniversitesi’nden yapılan bir araştırma, tek bir seanslık masaj terapisinin, kronik gerilim baş ağrısı olan hastalarda anında algılanan ağrıya etki ettiğini buldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )